Gå til hovedinnhold

(TIL § 19) ER DET KRAV OM EINMANNSLUGARAR?


5/3/2002 ER DET KRAV OM EINMANNSLUGARAR?

 

SVAR

Nei. Korkje aktivitetsforskrifta § 19 om innkvartering eller andre paragrafar i HMS-regelverket har krav om einmannslugar, men det er krav til nødvendig restitusjon og kvile. Sjå aktivitetsforskrifta § 33 om tilrettelegging av arbeid fjerde ledd og kommentaren til dette leddet i rettleiinga.